Loader

Yayın İlkelerimiz

Yayın İlkelerimiz

“Şimdi yeni şeyler dinlemek lazım…”

Evde radyonuzun kulağını hafifçe çevirdiğinizde size en nadide kitaplardan göz nuruyla süzülmüş sözleri letafetle okuyan bir dost…

Yolda giderken, trafikten bunalmışken, tekdüze müziklerin sığ tesellilerinden yüz çevirmişken, şehrin duvarlarını delip geçen yüreğinizi sıcacık sarıp sarmalayan bir hitap çiçeği…

Radyo dinlemek ne televizyon seyretmeye benziyor ne de kitap okumaya. Seyretmek kadar tüketici değil, okumak kadar yorucu değil. Okumalardan süzülmüş, hayat tecrübesiyle kristalleşmiş güzellikleri bir insan sesinin aynasında sıcağı sıcağına duymak bambaşka bir güzelliktir.

Klişe söylemlerden uzak, ağır entelektüel kalıpların dışında, ilk dinleyene biraz da acemilik kokan bir heyecanla şehirde bir dost sesi olarak var oldu Dost FM. Dinleyicileri ile “dinleyici” olma ötesinde derin bağlar kurdu. Bazen bir ağabey sıcaklığıyla yol gösterdi. Bazen bir anne şefkatiyle seçenekler sundu. Ne olursa olsun, hakikatin ve şefkatin sesi olma kararlılığında oldu. Her şeye rağmen bir şehrin kalbi olduğunu hatırlatarak özgün sesini ve içten sözünü kararlı bir nehir gibi akıtmayı sürdürdü.

Dost FM, aktüel ve popüler olanın değil; gerçeğin, iyiliğin ve güzelin peşinde oldu. Bu sebeple kavgacı değil, öğrenmeye ve paylaşmaya dayalı bir dil kullanan Dost FM, kötüyü tartışma konusu bile etmeden sadece iyi olanı anlattı.

On yıllık bu radyoculuk birikiminin ardından Dost FM, yayınını DOST TV ile taçlandırdı. Dost TV, Dost FM’in başlattığı dost sesleri kıtalar üzerinden yeni muhataplara taşıdı. Böylece dost kervanı kısa sürede dünyanın dört bir yanına ulaşan güçlü ve gürbüz bir dostluk yankısı buldu.

Popülist ve faydacı hesaplardan uzak bir sevgi ve merhamet ekranı oluşturma çabası şimdi yeni açılımlarla devam ediyor. Tek bir insana bile DOST’ça ulaşabilmeyi, yeterli bir varlık sebebi gören Dost FM, şimdi, radyo ile gönül bağını sürdürüp yeni açılımlarına devam ediyor.

“Şimdi yeni şeyler söylemek lazım” sloganıyla Ankara’da 250 wattlık radyo vericisiyle yola çıkan Dost FM, FM Bandından Ankara ve İstanbul’a, Türksat 3A ile Kuzey Afrika’dan İskandinavya’ya, Hazar Denizinin Doğusundan Avrupa’nın Batısına, internet ile Tüm Dünya’ya ulaşmayı başarmış bulunmaktadır

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Yeni Mesaj